Zadbaj o zdrowie i nie odwiedzaj aptek?>

Wszystkim nam dbanie o zdrowie kojarzy się w większości z łykaniem suplementów diety, czy odpowiednich witamin dzięki którym wzmocnimy nasz organizm i pozostaniemy w dobrym zdrowiu. Nic bardziej mylnego, kampanie reklamowe i puste slogany reklamowe doprowadziły do tego że większość z nas zapomniała o podstawach na których opiera się zachowanie dobrego zdrowia, ku zaskoczeniu większości nie będą to kapsułki. Oto rzeczy o które musisz zadbać żeby cieszyć się dobrym zdrowiem.

  1. Sen - większość z nas w natłoku codziennych zadań i obowiązków zapomina o tym że nasz organizm potrzebuję codziennie ok 7-8 godzin snu do dobrej regeneracji, jak pokazują badania większość z nas w trakcie tygodnia pracy na sen poświęca zdecydowanie mniej czasu.
  2. Alkohol i papierosy - o szkodliwości papierosów powstało już wiele artykułów, wszyscy wiemy jak fatalnie wpływa to na nasze zdrowie, a mimo wszystko niektórzy nie potrafią się z nim rozstać. Co do alkoholu to tutaj problem nie leży w alkoholu samym w sobie lecz w fakcie że jest nadużywany - zalecana dawka dziennego spożycia wynosi odpowiednik 200 ml wina - jest to dawka dzienna i się nie sumuje.
  3. Brak aktywności fizycznej - niestety Polskie społeczeństwo podobnie jak większość społeczeństw krajów europy zachodniej pod wpływem taniej, przetworzonej żywności i napojom słodzonym zaczyna mieć problemy z nadwagą. Dodatkowo siedzący tryb życia przyśpiesza ten problem, zalecana dawka ruchu to tylko 40 minut spaceru dziennie - czy to naprawdę aż takie męczące? Nie wydaje mi się.


Informacje zawarte w powyższym tekście to skrót kilku artykułów z działu zdrowie, opublikowanych na stronie internetowej zdronet.pl

Tags: