Co jest potrzebne do prawidłowego rozwoju naszego dziecka??>

Nasze dzieci rozwijają się w zaskakująco szybkim tempie, warto więc zwrócić szczególną uwagę na odpowiednio zbilansowaną dietę naszych pociech, a w szczególnie trudnych dla nich okresach, wspomóc odpowiednią dawką minerałów i witamin dla dzieci - zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy ich organizm jest bezpośrednio narażony na rozmaite infekcje.

Apteki zwykle oferują różnorakie suplementy diety, dostępne bez recepty. Witaminy dla dzieci występują na ogół w formie różnorakich cukierków, żelków, lizaków, czy dropsów do ssania - łatwo zatem zachęcić nasze dziecko do ich zażywania.

Warto korzystać z preparatów zawierających m. in. naturalny miód, pomagający zwalczać infekcje układu oddechowego, witaminę A i D, wpływające korzystnie na proces widzenia oraz wzrost zębów i kości, czy witaminę C, pozytywnie wpływającą na ogólny rozwój naszego malucha.

Kupowane przez nas witaminy dla dzieci powinny być jednak dobierane z rozsądkiem - nie powinniśmy uzależniać naszej pociechy od nadmiernej ilości środków medycznych. Wszelkie suplementy powinniśmy dopasowywać do diety i ogólnych potrzeb organizmu naszego dziecka.

Tags: