Soczewki całodobowe?>

Nosisz okulary, ale masz ochotę spróbować czegoś wygodniejszego? A może już miałeś pierwsze przygody z miesięcznymi czy dwutygodniowymi soczewkami? Doskonale. Najwyższa zatem pora, abyś przetestował soczewki całodobowe na dzień i noc.

Tym co wyróżnia tego typu soczewki jest fakt, iż mogą one być noszone całodobowo, bez konieczności zdejmowania ich przez określony czas. Zazwyczaj tego typu soczewki całodobowe są wykonane z intensywnie oddychających materiałów, dzięki czemu użytkownikowi zapewnia się wysoki komfort i wygodę podczas ich noszenia.

Jak długo można użytkować tego typu soczewki? To oczywiście zależy od ustaleń producenta, ale nie tylko. Ważną kwestią jest także tolerancja oczu na noszenie tego typu soczewek. Większość producentów zapewnia, że komfort użytkowania ich produktu jest taki sam pierwszego, jaj i ostatniego dnia noszenia.

Noszenie soczewek całodobowych jest znacznie mniej uciążliwe niż jeszcze kilka lat temu, gdy soczewki trzeba było koniecznie zdejmować przed snem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób się na nie decyduje. Ponadto okuliści twierdzą, że mogą one mieć pozytywny wpływ i zapobiegać ewentualnemu pogłębianiu się wady wzroku, dlatego też warto spróbować noszenia soczewek całodobowych.
Tags: