Zalety stosowania soczewek jednodniowych?>

Soczewki jednodniowe wprowadzone zostały na rynek w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym trzecim roku w Wielkiej Brytanii. Soczewki kontaktowe jednodniowe wprowadziła wtedy na rynek firma Johnson & Johnson. Wszystko to było możliwe tylko i wyłącznie dzięki szybkiemu rozwoju techniki. Od tego czasu soczewki kontaktowe jednodniowe produkowane są przez wiele innych firm. A z każdym kolejnym rokiem zyskują coraz większą liczbę zadowolonych klientów.

Aktualnie, jak wynika z badań soczewki kontaktowe jednodniowe stanowią aż czterdzieści cztery procenty wszystkich sprzedawanych miękkich soczewek.

Współcześnie soczewki kontaktowe jednodniowe przez wiele osób z wadami wzroku postrzegane są jako bardzo korzystne, innowacyjne rozwiązanie. Zdanie to podzielają również specjaliści.

Soczewki kontaktowe jednodniowe mają bardzo wiele zalet. Do głównych można zaliczyć to, że nie wymagają one codziennej pielęgnacji i czyszczenia. Jest to znacznie wygodniejsze niż w przypadku soczewek długookresowych tj. soczewki kontaktowe roczne, soczewki kontaktowe miesięczne czy soczewki dwutygodniowe. Stosując soczewki kontaktowe jednodniowe nie tylko zyskujemy czas, ale również komfort widzenia. Nie przechowując soczewek mamy pewność, że każda nowa soczewka będzie w nienaruszonym stanie, bez żadnych osadów, co często zdarza się przy dezynfekcji np. soczewek miesięcznych.
Tags: