Plusy soczewek progresywnych?>

Pogorszenie wzroku to naturalna konsekwencja upływającego czasu. Im jesteśmy starsi, tym mniej wyraźnie widzimy. Dotyczy to również osób, które nigdy w swoim życiu nie nosiły okularów. Gdy zauważymy u siebie problemy ze wzrokiem, możemy wybrać okulary albo zdecydować się na soczewki progresywne.

Soczewki progresywne posiadają szereg zalet, które wyróżniają je na tle innych soczewek. Ich konstrukcja umożliwia wyraźne widzenie bez względu na odległość. Jak to jest możliwe? Soczewki progresywne to typowe soczewki dwuogniskowe. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że posiadają dwa obszary korekcyjne. Jeden służy do patrzenia w dal, drugi jest wykorzystywane, gdy patrzymy na coś z bliska, np. przy pisaniu lub czytaniu książki. Dwuogniskowość powoduje, że musi upłynąć nieco czasu, zanim przyzwyczaimy się do soczewek progresywnych. Jednak zwykłe soczewki kontaktowe również mogą powodować początkowo pewien dyskomfort.

Soczewki progresywne dostępne w sprzedaży występują w różnych wersjach. Istnieją soczewki jednodniowe, jednak nie cieszą się taka popularnością jak soczewki dwutygodniowe lub miesięczne. Codzienna zmiana soczewek jest po prostu zbyt uciążliwa. Nie musimy martwić się ty, że soczewki progresywne ze względu na swoje szczególne właściwości, wymagają nietypowej pielęgnacji. Należy oczywiście o nie dbać. Jednak są to podobne zabiegi pielęgnacyjne, jak w przypadku zwykłych soczewek kontaktowych.

Tags: