Jakie akcesoria powinniśmy posiadać jako użytkownicy soczewek kontaktowych??>

Noszenie soczewek kontaktowych wymaga od nas zakupu dodatkowych akcesoriów i codziennej pielęgnacji szkieł. Czy jednak zawsze tak jest? Czy nie da się prościej? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.


Akcesoria dodatkowe

Lista akcesoriów, które okażą się niezbędne, jeśli zdecydowaliśmy się nosić soczewki kontaktowe, jest stosunkowo krótka i obejmuje:

- pojemniczek do przechowywania soczewek np. w nocy,

- płyn odkażający - w nim płuczemy szkła po zdjęciu i przed założeniem, służy także do przechowywania szkieł.

Nie jest to ilość oszałamiająca, wymaga jednak stałego uzupełniania zapasów płynu i okresowej wymiany pojemniczka na nowy.

Pielęgnacja soczewek polega na regularnym płukaniu soczewek w płynie, nawet kilka razy w ciągu dnia.


Czy to nieuniknione?

Odpowiedź na to pytanie jest przecząca dzięki nowatorskim soczewkom Air Optix Night&Day Aqua, których nie musimy w ogóle wyciągać, także jakakolwiek pielęgnacja jest zbędna. Ich specjalna konstrukcja, jak podaje producent, pozwala na noszenie ich nawet w nocy. Są to soczewki miesięczne, co oznacza, że możemy je ściągnąć dopiero po miesiącu noszenia bez przerw.

Soczewki Air Optix Night&Day Aqua nie wymagają zakupu żadnych dodatkowych akcesoriów, ponieważ po ściągnięciu ich, od razu zakładamy nową parę.


Takie rozwiązanie sprawia, że soczewki Air Optix Night&Day Aqua możemy wybrać nie tylko na co dzień, ale też jadąc np. na wakacje.
Tags: