Czym jest ginkgo biloba?>

Drzewa ginko biloba są wyjątkowo odporne na toksyny środowiskowe i klimatyczne warunki pogodowe. Obecnie obsadza się nimi parki oraz miejskie uliczki ze względu na dużą tolerancję na zanieczyszczenia, ozdobny wygląd, ale także ich wpływ na poprawę jakości powietrza.

W jakiej formie można go przyjmować

Ginkgo biloba można zakupić w formie tabletek lub kapsułek-jako suplement oraz w postaci ziołowej herbaty (która zyskuje coraz bardziej na popularności ze względu na swoje właściwości zdrowotne). Najczęściej korzysta się z liści, z których przygotowuje się napar ziołowy.

Badania nad ginkgo biloba

Uważa się, że liście ginkgo biloba zawierają bioflawonoidy, co zmniejsza kruchość naczyń włosowatych krwi i wpływa na ich przepuszczalność, a to z kolei zwiększa również krążenie krwi w całym ciele. Przeprowadzono także szereg badań, które miały potwierdzić skuteczność tego zioła w leczeniu miażdżycy, depresji, choroby naczyń obwodowych oraz zespołu Raynauda.

Lecznicze właściwości

Niektóre z badań potwierdzają, że herbata z ginkgo biloba może mieć wpływ na poprawę pamięci oraz koncentracji. Zioło to jest także skuteczne w leczeniu depresji, chorób naczyniowych oraz demencji starczej. Uważa się także, że właściwości przeciwutleniające skutecznie poprawiają komfort życia osobom z chorobą Alzheimera.

Badania wykazują także na skuteczność ginkgo jako środek rozszerzający naczynia krwionośne.

Tags: