Jak wybrać mydło aleppo dla konkretnego rodzaju skóry??>

Mydło aleppo cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, głównie ze względu na swoje niezwykłe właściwości kosmetyczne. W składzie tego produktu znajduje się przede wszystkim kwas laurynowy, którego zawartość procentowa może się różnić w zależności od przeznaczenia mydła. Czym jednak charakteryzuje się to mydło i jaka zawartość procentowa kwasu laurynowego odpowiednia jest dla danego rodzaju skóry?

Charakterystyka mydła aleppo

Mydło aleppo może nie zachwyca swoim wyglądem, jednak jak, nie to jest najważniejsze. Z reguły to, co pięknie pachnie i dobrze wygląda, nie sprawdza się najlepiej, a warto wiedzieć o tym, iż mydło aleppo z zewnątrz ma barwę jasnobrązową, natomiast w środku jest ciemnozielone. Jeśli chodzi natomiast o skład tego mydła, to nie jest on skomplikowany, ponieważ łączy w sobie oliwę z oliwek, olej laurynowy, a także substancję spieniającą.

Zawartość oleju laurynowego

Mydło aleppo nadaje się do każdego rodzaju skóry, jednak dobór zależy głównie od procentowej zawartości oleju laurynowego. Zawartość w mydle od 5-10% oleju nadaje się idealnie do skóry suchej i wrażliwej ze względu na delikatne działanie. Najlepszym wyborem dla cery mieszanej i normalnej będzie wybór mydła z zawartością 10-20% oleju, natomiast dla skóry tłustej polecane jest to o zawartości oleju od 30% do 40%. W sklepach można również zakupić mydło o 40% zawartości kwasu laurynowego, które wykazuje bardzo silne działanie antyseptyczne, przez co polecane jest ono dla skóry trądzikowej.
Tags: