Dlaczego warto pić herbatę rooibos??>

Herbata z czerwonokrzewu ma wiele właściwości zdrowotnych. Liście mają kształt igieł. Tym właśnie herbata rooibos różni się od chińskiej czerwonej herbaty pu-erh. Napar z czerwonokrzewu ma rubinową barwę i słodkawy smak. Można ją pić w nieograniczonych ilościach. Herbata nie ma właściwości pobudzających i nie zaburza snu. Osoby pijące rooibos twierdzą, że pomaga ona w zasypianiu.Wśród zalet picia herbaty rooibos wart wymieć to, że wspomaga organizm w przyswajaniu żelaza. 
Regularne spożywanie napoju z czerwonokrzewu może chronić przed chorobami: Parkinsonem i Alzheimerem. Liczne badania wykazały, że może ona również zmniejszać substancje rakotwórcze. Jest ona stosowana w różnych dolegliwościach układu pokarmowego, ma właściwości przeciwzapalne i przeciwskurczowe. Nie zawiera ona kwasu szczawiowego, dlatego też może być spożywana przez osoby cierpiące na kamienie w nerkach. Ze względów zdrowotnych warto zwykłą herbatę zastąpić naparem rooibos. Bardzo popularne jest stosowanie herbaty rooibos w dermatologii i kosmetyce. Wywar z czerwonokrzewu ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne. 
Doskonale sprawdza się w leczeniu chorób skóry. Herbata z czerwono krzewu jest bardzo zdrowym napojem, który można przygotować jako herbatę mrożoną w upalne dni. W przeciwieństwie do kawy i czarnej herbaty nie zawiera kofeiny.
Tags: