Lecznicze właściwości kociego pazura?>

Wciąż niewiele wiadomo o leczniczych właściwościach, jakie posiada vilcacora (to fachowa nazwy rośliny występującej w rejonie lasów tropikalnych Amazonii, na nizinnym obszarze Peru). Badacze wciąż pracują na określeniem jej dokładnych właściwości i wpływu na nasz organizm, wiedzą jednak, że napar pozyskiwany z korzeni, pnia i kory tej rośliny ma wiele zastosowań leczniczych.

Na jakie dolegliwości można wykorzystać koci pazur?

Zlecana jest szczególnie na dolegliwości związane z układem pokarmowym – zwłaszcza kłopotach z trawieniem. Sprawdza się również jako środek wzmacniających organizm, pobudza system immunologiczny, działa przeciwzapalnie i przeciw drobnoustrojom, może też pomóc w przypadku nadmiernego osłabienia.

Korzystny wpływ herbata z vilcacory ma także na układ krążenia: działa przeciwmiażdżycowo, udrażniając tętnice i zapobiegając chorobom serca.

Zapobiega nowotworom

Jednak cechą, która wyróżnia tę specyficzną roślinę o wielu zastosowaniach na tle innych do jej zbliżonych, to przeciwdziałanie chorobom nowotworowym. Nie powinno się jej jednak stosować podczas leczenia chemioterapią. Nie zleca się także, aby spożywały ją dzieci i kobiety w ciąży, ze względu na silne działanie zawartych w niej substancji.

Tags: