Zioła szwedzkie - złota mieszanka?>

Dzisiaj coraz większą uwagę przykładamy do własnego zdrowia. Chcemy nie tylko żyć dłużej, lecz przede wszystkim - na stare lata ciągle znajdować sie w dobrej kondycji. Dlatego też sięgamy po coraz to nowe preparaty, jednak często tworzone z w pełni naturalnych składników.

Jednym z takich preparatów są właśnie dobrze znane zioła szwedzkie. Legenda głosi, że zostały one wymyślone przez szwajcarskiego lekarza Paracelsusa. Jednakże rozpromowane zostały dopiero w XIX i XX przez szwedzkich lekarzy i niemiecką zielarkę. Co zawierają dokładnie zioła szwedzkie? Jest to mieszanka łącznie 11 ziół: szafranu, aloesu, manny, arcydzięgielu, senesu, rabarbaru, mirry, kurkumy, dziewięćsiłu, teriaku oraz kamfory.

Jak należy stosować te zioła? Co ciekawe można je stosować zarówno wewnętrznie i zewnętrznie. Zewnętrznie zazwyczaj stosuje sie nacierania nalewką tudzież okłady. Uważa się, że zioła szwedzkie pomagają w przypadku bólów reumatycznych, trudnogojących się ran, migrenowych bólach głowy, wypryskach i krostach.

Do użytku wewnętrznego przeznaczona zaś jest nalewka. Znakomicie pomaga ona we wszelkich dolegliwościach układu trawiennego, działając rozkurczowo, pomagając w przypadku niestrawności i problemów z trawieniem. Ponadto pomaga w walce z przeziębieniami, bólem gardła, bólu ucha oraz ogólnie wzmacnia organizm.

Tags: