Dlaczego sięgamy po poduszki ortopedyczne??>

Jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy usłyszeć pytania o to, na ile skuteczne są poduszki ortopedyczne i czy rzeczywiście warto jest wchodzić w ich posiadanie.

Wiele osób obawiało się, że jest to po prostu kolejne rozwiązanie przygotowane przez producentów sprzętu rehabilitacyjnego, którego podstawowym zadaniem jest wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni zatroskanych stanem swojego zdrowia pacjentów. Dziś zalety poduszek ortopedycznych są jednak dobrze znane, wielokrotnie mamy przy tym do czynienia z sytuacją, w której osoby początkowo nastawione do nich sceptycznie dziwią się, że miały jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie.


Najważniejszą zaletą poduszek ortopedycznych jest poprawa komfortu naszego snu i już choćby dlatego wiele osób uważa, że nie można się bez nich obyć. To właśnie zdrowy, spokojny sen gwarantuje, że w ciągu dnia będziemy maksymalnie aktywni spełniając stawiane przed nami oczekiwania, trudno dziwić się więc, że coraz chętniej sięgamy po rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy pewność, że odcinek szyjny kręgosłupa będzie utrzymany w naturalnej dla niego pozycji. Pośrednio to właśnie dzięki poduszkom tego rodzaju nie musimy już zmagać się ani z bólami w okolicach szyi, ani z drętwieniem rąk.